Tribal tetování
Tribal motivy v tetování se řadí mezi nejrozšířenější vzory. Jedná se o starodávné kmenové tetování a představuje rozličné ornamenty tvořené geometrickými obrazci starých Polynésanů. V Evropě se tribal motivy objevily díky námořníkům, kteří se vypravovali na daleké cesty na Tahiti a do Polynésie. V kmenovém tetování tribal najdete také havajské a maorské styly. Co se týče techniky tetování, nijak extra se neliší od starých dob. Základ tribalu tvoří černý obraz s abstraktními tvary a křivkami se většinou zvýrazňují siluety a svaly u tetovaných osob. Základním úkolem tatéra je umístit celkem jednoduše vypadající obrázek na lidské tělo tak, aby se kopírovaly lidské linie.
Původní kmenové tetování značilo příslušnost k určitému kmenu. Novodobé tribal vzory většinou nic hlubšího nevyjadřují a zastávají hlavně estetickou funkci. Tetování se zhotovuje klasicky tetovacím strojkem a výlučně v jednolitě v černé barvě. O větší popularitu tribalu v moderní verzi se postarali Ed Hardy a Leo Zulueta v roce 1982. V té době vydali první číslo časopisu Tattoo Time, kde publikovali článek o novém stylu tetování, který čerpal z motivů starých kmenů z ostrovů Borneo a Samoa.
Tribal jsou vymyšlené motivy. Charakterizuje je jednoduchost a jednobarevnost. Nejsou stínované. Takřka všechny tribal motivy pro tetování se vyznačují tím, že levá a pravá strana se zrcadlí. Prakticky jde o osově souměrné vzory. Ale nejedná se o úplně všechny tribal tetování, protože najdete i nezrcadlící se motivy s jedinou částí.
Tetování tribal znázorňuji ve většině případech různé elementy a motivy, které nejsou identifikovatelné, ale při zapojení fantazie v nich každý objeví cosi jedinečného a úžasného.
Není to však pravidlem a mezi tribal tetováním najdete i motivy, které bezpečně poznáte. Jde třeba o brouky, pavouky a jiné příslušníky hmyzí říše. Kmenové motivy se vyznačují tvárností a neplatí pro ně žádná omezení.