Tetování v létě
Léto není pro tetování nejvhodnějším obdobím, jelikož často může dojít k drobnějším komplikacím, ale také k závažným zdravotním rizikům. Pokud se chcete nechat tetovat v létě, i přes známost vyššího rizika, je to pochopitelně možné, ale v zájmu vlastního zdraví musíte dodržovat několik zásad.
Čerstvě potetovaná kůže se dá přirovnat k odřenině. Po tetování je narušená a nezastává ochranou funkci těla před průnikem nečistot. Jedná se o ránu, kam se snadněji dostane infekce. Tetování bedlivě pozorujte. Přibližně po deseti dnech po tetovacím zákroku by se na něm už neměl vyskytovat strup. Tetování by měla pokrývat nová vrstva kůže. Jedná se o velice tenkou a jemnou kůži, která je již schopna chránit místo před infekcí. Jedná se však o velice citlivou kůži, která se může snadno spálit – je třeba ji dostatečně chránit.
Je třeba myslet i na to, že před tetováním se nemá kůže opalovat, protože se zbytečně podráždí. Jestli si myslíte, že budete hned své tetování ukazovat světu, pletete se. Za prvé může slunce zapříčinit blednutí barev na tetování (opalování bílé tetovací barvy způsobuje dočasné zažloutnutí barvy), za druhé je kůže citlivá a musí se chránit před sluncem. Nejprve se tedy budete oblékat tak, abyste oblečením zakryli tetování, později musíte potetované místo mazat krémy s vysokým UV faktorem.
Velkým rizikem je pro tetování mokvání a vlhkost – nemusí se zahojit brzy a zanese se do tetování infekce. Než se tetování úplně zahojí, vyvarujte se návštěvám bazénů a koupališť. Musí se udržovat suché a čisté. Doba hojení je u každého jedince individuální, ale obecně se pohybuje okolo jednoho měsíce. Hrozbou je i pocení, kterému se v létě jen tak nevyhnete. Pot je dráždidlem a proto se několikrát za den omývejte antibakteriálním mýdlem. Mýdlo posléze smyjte vodou a tetování je nutné osušit čistým ručníkem.