Permanentní make-up
S permanentním make-upem se seznamuje stále více žen v různých kosmetických salónech. Permanentní make-up je vlastně tetování a díky němu se zvýrazní rty, obočí nebo oči. Oblíbenost stále vzrůstá, protože po aplikování není nutné se stále líčit a žena zůstane krásná i bez namalování a make-upu. k dalším výhodám patří i to, že nalíčení se nijak nesmyje ani v období letních veder, pobytu u vody nebo po sportování. Pochopitelně se ušetří i spoustu času…
Permanentní make-up se liší od klasického tetování délkou výdrže. Pokud si necháte vytetovat obrázek, budete ho mít na kůži věčně, když si ho nenecháte odstranit. Permanentní make-up obecně vydrží od dvou do pěti let.
Permanentní make-up, někdy nazývaný mikropigmentace nebo korektivní dermatografie, je používaný v podobě nerozpustných pigmentů, které se vpravují hlouběji do pokožky, a ne hned do spodní vrstvy. pomůže i napravit některé kosmetické nedostatky. Například se dobarvují prsní dvorce po operacích, nebo se vylepšují místa, kde se projevuje trvalá ztráta pigmentace. zapomeňte však na dobarvování mateřských znamének – tuto metodu není vhodné k tomuto účelu používat, a také vám žádný odborník podobný zákrok neprovede.
Jak probíhá barvení při permanentním make-upu?
Neopálená a odlíčená pokožka se opatří konturami a připraví se odstín, který vám bude v době realizace maximálně vyhovovat a vyberete si ho. Ověřené a proškolené salóny jsou zárukou, že zde najdete jenom nástroje, které mají za sebou sterilizaci párou při vysokém tlaku a budou čisté stejně jako chirurgické. Půjde o zákrok, kde se naruší kožní povrch a místa k aplikaci se pořádně vydezinfikují, aby se posléze jehla mohla dostat bez problémů do pokožky. Zákrok se provádí speciálním přístrojem s připevněnou jehlou. obsahuje rozdílný počet hrotů a kmitá vidící lištou a nabaluje na sebe pigment, který takto proniká hlouběji do pokožky.
Dvě hodiny před realizací vám rovněž znecitliví místo pomocí gelu či masti. Lokální anestetikum vás však úplně nezbaví bolesti, s ním jde však o daleko přijatelnější průběh. Bolest můžete pociťovat v podobě štípání, což může někomu vadit.
Po ošetření počítejte s opuchlostí a zarudnutím. Udělají se vám i stroupky, které se nestrhávají a 24 hodin se vyvarujte oplachování vodou a škrábání této oblasti. Asi týden po aplikování se mazejte krémem s hojivými účinky. Po zhruba třech až pěti hodinách po zákroku se doopravují kontury. Na permanentní ma-up se používají jenom stoprocentně hypoalergenní přírodní barviva. K dispoziic je hned několik rozličných odstínů, je tedy z čeho vybírat. Svěží linkový podklad se dá pochopitelně doladit podle potřeby vaším konkrétním líčením, které vám nikdy nezabere tolik času jako před podstoupením mikropigmentace.
Permanentní make-up pro obočí
Mikropigmentace obočí ovlivní váš celkový vzhled obličeje. Pohled bude zajisté smyslnější a oči budou pěkně zvýrazněné. Pokud patříte k jedincům se slabým či chybějícím obočím, v salónech vám ho snadnou dokreslí podle potřeby vláskovou technikou.
Permanentní make-up pro oční linky
Další zvýraznění očí pomocí nanesení linky mezi řasy. Získáte přirozený, ale vyzývavější vzhled. opticky jdou poupravit rovněž povadlé koutky očí.
Permanentní make-up pro ústa a rty
Plný vzhled rtů a optické rozšíření – toho docílíte při aplikování kontury. Trvalý make-up si dokáže poradit také se zamaskováním asymetričnosti úst, jizviček a jiných nedokonalostí.
Výběr správného studia
Na kvalitním studiu či salónu záleží. Kromě kvality provedené práce je dobré vědět „kolik za to“. V současné době není nikdo odkázán na jednoho provozovatele, ale výběr je velice obsáhlý. můžete se pouštět do prozkoumání služeb osobně, nebo díky internetovým stránkám. snadno tady porovnáte ceny za jednotlivé provedení permanentního make-upu a budete aspoň vědět, kde se pohybují cenové hladiny podobných zákroků. Navíc se můžete informovat o věcech, které vám jsou nejasné. kompletní permanentní make-up vyjde minimálně okolo devíti tisíc korun.
Mínusy permanentního make-upu
Každá mince má svůj rub a líc a každý zásah do lidského těla má svá pozitiva i negativa. Do permanentního make-upu by se měl pustit jenom opravdový odborník s potřebnou specializací. Ihned po zákroku počítejte se zarudlou a také nateklou kůží. to vše by ale mělo při hladkém průběhu odeznít maximálně do tří dnů. K nejčastějším potížím se řadí infekce, jizvy po výkonech, alergické reakce na barviva nebo anestézii. pochopitelně může dojít i k pochybení ze strany vykonavatele či používání nekvalitních nástrojů.
Permanentní make-up se nehodí:
- na překrytí a dobarvení mateřských znamének
- pro osoby s jizvami
- pro jedince s nadměrně pigmentovanou pokožkou
- pro alergiky
Co dělat a čeho se vyvarovat před samotnou aplikací permanentního make-upu?
- nepijte alkohol před ošetřením
- před ošetřením vyplníte dotazník o svém zdravotním stavu a vámi užívaných lécích
- před ošetřením se nesmí užívat léky s kyselinou acetylsalicylovou
- po ošetření se vyhněte slunečním paprskům
- po ošetření omezte cvičení
- týden tetované místo nepokrývejte líčidly
- po ošetření si vezměte aspoň den volna, protože budete mít nateklé místo po zákroku
- stroupky po zákroku nechte samovolně vypadnout
- nedoporučuje se ženám s cukrovkou a s poruchou štítné žlázy
- týden před aplikací berte vitamíny B komplex na ochranu před opary při konturách rtů
- můžete si nechat udělat zkušební test barevné reakce pleti na pigmenty