Pračky se sušičkou – aneb když potřebujete velkého pomocníka do malých prostorů
Dokáží prádlo vyprat a zároveň vysušit. A protože jde o jeden jediný přístroj, snadno se vměstná i tam, kde máme s velikostí podlahové plochy problémy (typicky v malých panelákových koupelnách apod.).
Ještě předtím, než se však pro koupi tohoto pomocníka rozhodnete, ukážeme vám, jaké výhody i nevýhody pračky se sušičkou mají a co od nich vlastně můžete čekat.
Náklady na pořízení jsou nižší – ne však o 50 %
Většina z nás uvažuje takto – „Místo dvou spotřebičů si vlastně koupím jeden ,takže ušetřím půlku.“ Bohužel vás zklameme – zabudovaná technologie samozřejmě něco stojí, takže cena kombinovaných praček je samozřejmě o něco vyšší, než u těch běžných. Ovšem sečtete-li cenu samostatné pračky a sušičky, pak ušetříte zcela jednoznačně.
Ne všechno prádlo, které v pračce vyperete, v ní také usušíte
Také jste zvyklí využívat pracího potenciálu pračky na maximum? Pak vám bohužel v případě, že budete chtít své oblečení zároveň i usušit, nezbude, než se trochu krotit. Kapacita bubnu pro praní a sušení je totiž trochu rozdílná. Doporučujeme tedy nepřeplňovat, jinak prádlo skončí zmačkané a leckdy i nedokonale usušené. A to byste určitě nechtěli.
Jak je to s energetickou účinností
Bojíte se, že jde o spotřebiče veskrze náročné na elektřinu, a že by vás tedy pořízení samostatné sušičky vyšlo po všech stránkách lépe? Nemusí to být pravda, pokud se při svém výběru zaměříte na ty pračky se sušičkou, které spotřebují co nejméně vody. S orientací vám pomohou písmena A až G, přičemž A je samozřejmě ta nejvyšší a nejúspornější třída.
A bát se není nutné ani hlučnosti. Vzhledem k tomu, že se na tento aspekt používání výrobci v poslední době velmi zaměřili, určitě nehrozí, že si domů pořídíte rachotícího zlovolníka, který ve večerních hodinách způsobí všem sousedům noční můry. Něco takového u kvalitních spotřebičů od ověřených prodejců rozhodně nehrozí.