Střípky ze světa tetování…
Tetování znají lidé už hodně dlouhou dobu, a tak není divu, že se během této doby nashromáždilo několik pravd a zajímavostí.
V Rakouských Alpách se nalezla 5300 let stará mumie pravěkého člověka, pojmenovaného Ötzi. Jeho zvláštností bylo, že měl na těle hned několik tetování. Tetování sloužilo buď k označení společenského statutu nebo pro lékařské účely.
Podle průzkumů při tetování hraje jistou roli latentní sadomasochismus. O co jde? Lidé prý upřednostňují, aby je tetovala osoba opačného pohlaví.
Tetování slouží i lékařům a je pro ně často významnou diagnostickou pomůckou. Podle psychologů mohou mít některé druhy tetování velký význam pro potetovaného. Mohou dodat sebevědomí, pocit jistoty, sounáležitosti, ale také utvrdí v negativních pocitech a budou ho provázet třeba na cesta do samotného pekla.
Řada lidských kultur mělo tetování i jako důkaz, že dotyčný už schopný snášet bolest. Na ostrově Tonga měl král tetování na celém žaludu penisu, a ten nosil viditelně před každým…
Tetování bylo symbolem pro spodinu společnosti. Tetováním se označovali otroci v mnoha zemích – v Indii, Číně, Egyptě, Arábii i v Tichomoří a mnohých dalších koutech světa. Nešlo jenom o otroky. Japonci používali tetování pro odsouzence na smrt, aby je prý ďábel snadněji našel. Označování zločinců tetováním se provádělo od 17. století v Rusku.
Nadšenci do tetování mají své tělo jako takový deníček. Nechají si na těle zaznamenat všechny důležité momenty svého života – jména dětí, úmrtí rodičů, ale i koupi domu, úspěchy v kariéře apod.
V mytologii kérkařů byste objevili historku o Brňanovi, který byl během první světové války odsouzen za velezradu k trestu smrti zastřelením. Vzhledem k tomu, že ale měl na prsou vytetovaného rakouského orla, dostal milost, protože by bylo ostudné střílet do císařského znaku.